Z kim współpracujemy

Dr Mirosław Angielczyk

 

Doktor Mirosław Angielczyk z zielarstwem i wykorzystywaniem roślin w różnych obszarach życia człowieka związany jest niemal od dzieciństwa. To właśnie z miłości do ziół i szacunku do podlaskiej tradycji blisko 30 lat temu stworzył firmę Dary Natury, która miesięcznie sprzedaje na cały świat kilkadziesiąt ton surowca zielarskiego.

Mirosław Angielczyk obronił doktorat w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w zakresie wykorzystania roślin w lecznictwie. Jako członek zespołu Natuu dostarcza nam wiedzy na temat roślin i wykorzystania ich w kosmetyce.

Codziennie do dr. Mirosława Angielczyka przyjeżdża z Podlasia, Polski a nawet całego Świata wielu znakomitej sławy naukowców i pasjonatów ziół. Jego wiedza i doświadczenie były i są bezcenne przy tworzeniu produktów Natuu.

Wiedzę na temat ziół przekazujemy także Tobie! Dziel się nią z innymi i pomagaj z nami zmieniać życie kobiet!

Odwiedź nasz ziołowy blog – Natuu Life

 

 

 

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Jej siedziba mieści się na Podlasiu, w małej, ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. Warunki tam panujące sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. Obok ziół zebranych ze stanu naturalnego Dary Natury wykorzystują również plony pozyskane z upraw w gospodarstwach ekologicznych.

O czystości powietrza w Korycinach świadczą przeprowadzone tam badania powietrza. Potwierdziły one, iż jest to region, w którym nie stwierdzono żadnych zanieczyszczeń środowiska.

Polski Ogród Ziołowy

Podlaski Ogród Ziołowy został zarejestrowany jako ogród botaniczny w czerwcu 2011 roku. Prace nad jego powstaniem trwały ponad 4 lata, a idea utworzenia pojawiła się już w latach 90-tych ubiegłego wieku.

Celem Podlaskiego Ogrodu Ziołowego jest: (a) ochrona rzadkich, znanych gatunków roślin, (b) edukacja przyrodnicza osób dorosłych, młodzieży i dzieci, (c) uświadomienie jak wielkie znaczenie w historii człowieka oraz obecnie, miały i mają rośliny użytkowe.

W Podlaskim Ogrodzie Ziołowym możemy znaleźć rośliny lecznicze, jadalne, barwierskie, oleiste, używane także w kosmetyce.. Ogród prowadzi na szeroką skalę wymianę cennych nasion z innymi ogrodami na całym świecie. Dzięki temu z roku na rok ilość roślin w kolekcji ogrodu sukcesywnie wzrasta.

Dołącz do Świata Natuu i razem z nami zmieniaj życie kobiet!